Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Wykrywanie i leczenie wczesnego raka piersi – Psycholog religii
Skip to content

Wykrywanie i leczenie wczesnego raka piersi

2 lata ago

394 words

Ta książka jednego autora przedstawia aktualny i zrównoważony przegląd przyczyny, rozpoznania i leczenia raka piersi w stadium I i II etapie. Chociaż nie jest tak encyklopedyczna jak inne prace na piersiach, dostarcza ogromnej ilości informacji w głębokości i formacie przydatnym zarówno dla studentów, jak i praktykujących klinicystów. Każdy rozdział zawiera obszerne odniesienia do klasycznych i historycznych odniesień, a także wiele aktualnych cytatów. Szczególną siłą jest wiele tabel książki, które grupują dane z powiązanych badań i badań w czytelny i czytelny sposób. Ponadto istnieje szereg dobrych wykresów przepływu, które przedstawiają strategie zarządzania konkretnymi problemami klinicznymi. Książka rozpoczyna się wspaniałym rozdziałem obejmującym przyczyny raka piersi i zawiera omówienie podstawowej biologii komórki i onkogenów. Istnieją trzy oddzielne rozdziały obejmujące diagnozę i badania przesiewowe, które razem wzięte są zbyt długie. Kontrowersje dotyczące screeningu zostały przedstawione bardzo szczegółowo, ale czytelnik jest skonsternowany co do tego, jakie są w rzeczywistości zalecenia autora dotyczące screeningu. Ochrona piersi i mastektomia są omówione w oddzielnych rozdziałach. Istnieje długi i nieco mylący rozdział na temat terapii adjuwantowej, co prawda trudny i kontrowersyjny temat. Książka kontynuuje serię bardzo dobrych rozdziałów poświęconych problemom psychologicznym, wpływowi ciąży i egzogennych estrogenów, nieinwazyjnym rakiem, raku piersi u osób starszych, nowotworowi piersi u mężczyzn i nietypowym uszkodzeniom.
Chociaż ta książka jest szeroko cytowana i prezentuje bezstronny obraz kontrowersyjnych tematów, jej autor nadał jej wyraźnie osobisty talent. Każdy rozdział rozpoczyna się cytatem, kilkoma wierszami poezji lub rozdziałem dotyczącym ochrony piersi, frazą z Księgi wspólnej modlitwy: Zostawiliśmy to, co powinniśmy zrobić, i zrobiliśmy to, co nie powinniśmy tego robić. W paragrafach wprowadzających i dyskusjach kilku rozdziałów autor zestawia zamiatające wypowiedzi emocjonalne lub raczej kwieciste z danymi naukowymi. Chociaż ten styl czasami rozprasza, nadaje utworowi wyrazistą osobowość, zachęcając, a nawet prowokując czytelnika do nie zgadzania się z poglądami autora. W dziedzinie rozwijającej się tak szybko jak zarządzanie rakiem piersi książka, która zarówno zachęca do krytycznego myślenia, jak i dostarcza przydatnych i aktualnych informacji, jest cennym wkładem.
Dr Barbara L. Smith
Brigham and Women s Hospital, Boston, MA 02115

[patrz też: orsalit ulotka, parafia łomna, parafia stryszów ]

0 thoughts on “Wykrywanie i leczenie wczesnego raka piersi”