Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Getting an Edge – Używanie bodźców i leków przeciwdepresyjnych w Collegeu cd – Psycholog religii
Skip to content

Getting an Edge – Używanie bodźców i leków przeciwdepresyjnych w Collegeu cd

2 lata ago

499 words

Celem tego podejścia jest uzyskanie intensywnego szumu , efektu zwiększonego przez jednoczesne używanie alkoholu lub innych narkotyków. To odczucie jest często pierwszym krokiem na drodze do uzależnienia i uzależnienia. Leki antydepresyjne i środki pobudzające SSRI wpływają na różne układy neuroprzekaźników i dlatego mają różne działania terapeutyczne i niepożądane. Uważa się, że SSRI działają w części poprzez blokowanie presynaptycznego wychwytu zwrotnego serotoniny. Ich działanie terapeutyczne obejmuje poprawę nastroju, funkcjonowanie społeczne, energię, sen i koncentrację oraz (często przy wyższych dawkach) zmniejszenie obsesyjnego myślenia i potrzebę objadania się jedzeniem. U większości ludzi działania niepożądane są minimalne. Należą do nich łagodne nudności, bóle głowy, dziwne sny, zaburzenia snu, obniżone libido i opóźniony orgazm. Czasami występują bardziej poważne działania niepożądane, szczególnie podczas pierwszych kilku tygodni leczenia. Mogą wywoływać lęk i pobudzenie oraz, choć rzadko, nasilać obsesyjne myślenie o samobójstwie.
Z drugiej strony stymulanty wydają się wpływać zarówno na szlaki dopaminergiczne, jak i noradrenergiczne w mózgu, a metylofenidat i jego rodzeństwo blokują wychwyt zwrotny i amfetaminy zwiększające ich dostępność. Częste działania niepożądane obejmują problemy ze snem, drżenie, ból brzucha, anoreksję i drażliwość, a leki mogą w rzadkich przypadkach powodować bardziej poważne działania niepożądane, takie jak paranoja i psychoza. Używki są zwykle przepisywane na ADHD, które uważa się za zaburzoną funkcję sieci czołowej lub przedni-prążkowanej, a także za zmniejszone hamowanie behawioralne.
Ponieważ prawdopodobieństwo nadużyć jest wysokie, diagnozowanie prawdziwego ADHD wymaga dokładnego zebrania danych historycznych i dodatkowych danych od rodziny i nauczycieli, gdy tylko jest to możliwe, w tym szczegółowej oceny używania narkotyków i alkoholu. Ważne jest, aby odróżnić ADHD od choroby afektywnej dwubiegunowej o wczesnym początku, ponieważ stymulanty mogą znacznie pogorszyć objawy tej ostatniej. Jeśli pacjent jest poważnie narażony na nadużywanie leku, rozsądne może być rozważenie stosowania długodziałającego preparatu, takiego jak Concerta (metylofenidat), który jest trudny do zmiażdżenia i skutecznego stosowania drogą donosową lub dożylną. lub alternatywne klasy leków; Strattera (atomoksetyna), presynaptyczny inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny i leki przeciwdepresyjne takie jak Norpramin (dezypramina), Effexor (wenlafaksyna) i Wellbutrin (bupropion) mogą być skuteczne, a u pacjentów z towarzyszącą depresją lub nadużywaniem substancji mogą być lepszym wyborem niż stymulant.
Studenci koledzy – i ich rodziny – mają tendencję do spolaryzowanych poglądów na temat leków: albo przyjmują te leki jako sposób na poprawę swoich wyników, albo nawet na całe życie, albo unikają lekarstw jako kuli i lęku przed uzależnieniem od nich. Ostatnia wizyta studenta w przychodni podstawowej przed wyjazdem do college u może stanowić idealną okazję do zapewnienia edukacji na temat leków, znaków ostrzegawczych wspólnych problemów i potrzeby zrównoważonego stylu życia.
Author Affiliations
Dr Kadison jest szefem zdrowia psychicznego w University Health Services, Harvard University, Cambridge, Mass.

[przypisy: rehabilitacja domowa kraków, densytometria cena badania, aloe vera forever ]
[przypisy: apteka homeopatyczna kraków, parafia bilcza, axotret cena ]

0 thoughts on “Getting an Edge – Używanie bodźców i leków przeciwdepresyjnych w Collegeu cd”