Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Profilaktyczna tyreoidektomia w wieloogniskowej neoplazji typu 2A ad – Psycholog religii
Skip to content

Profilaktyczna tyreoidektomia w wieloogniskowej neoplazji typu 2A ad

2 lata ago

511 words

To odkrycie zmieniło leczenie pacjentów z ryzykiem dziedzicznego rdzeniastego raka tarczycy, ponieważ stanowiło podstawę do wykonania tarczycy przed wystąpieniem rdzeniastego raka tarczycy lub gdy rak był ograniczony do gruczołu. Na podstawie oceny klinicznej i testów biochemicznych staraliśmy się ustalić, czy młodzi pacjenci z genotypem MEN-2A, którzy nie mieli fizycznych dowodów na raka rdzeniastego tarczycy, byli wolni od choroby pięć lub więcej lat po całkowitej wycięciu tarczycy. Staraliśmy się również ustalić, czy wynik operacji jest związany ze specyficzną mutacją kodonu RET, przedoperacyjnym stymulowanym poziomem kalcytoniny w osoczu, wiekiem pacjenta w momencie całkowitej wycięcia tarczycy, histologicznym stanem wyciętej gruczołu tarczycy, obecnością lub brak przerzutów szyjnych węzłów chłonnych lub wszystkie te czynniki.
Metody
Przedmioty
W 1993 roku nasza klinika zainicjowała program badań genetycznych dla pacjentów z ryzykiem dla MEN-2A, MEN-2B i rodzinnego rdzeniastego raka tarczycy. Zidentyfikowaliśmy 85 pacjentów, którzy odziedziczyli zmutowany allel, który jest charakterystyczny dla MEN-2A. U każdego pacjenta wykonano całkowitą tarczycę, z wyjątkiem dwojga dzieci (9-letniego dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym i 12-letnim dzieckiem z autyzmem), których rodzice nie wyrazili zgody na operację.
Nasze badanie dotyczy 50 pacjentów kolejno zidentyfikowanych jako mających MEN-2A, którzy byli 19 lat lub młodsi (zakres, 3 do 19 lat, średnia, 10 lat) w czasie całkowitej wycięcia tarczycy i którzy byli oceniani na dowód rdzeniastego raka tarczycy co najmniej 5 lat po operacji (zakres, 5 do 10 lat, średnia, 7 lat). Wykluczono z analizy 24 pacjentów, którzy byli w wieku powyżej 19 lat w chwili całkowitego wycięcia tarczycy i 9 pacjentów, którzy mimo, że byli młodsi niż 19 lat w czasie zabiegu, byli oceniani tylko jeden do czterech lat po operacji.
Protokoły i dokumenty potwierdzające zgodę na badania genetyczne, poradnictwo genetyczne, całkowitą tarczycę i ocenę pooperacyjną zostały przejrzane i zatwierdzone przez komisje do spraw opinii w Washington University School of Medicine i Duke University School of Medicine. Wszyscy pacjenci i opiekunowie prawni pacjentów nieletnich wyrazili pisemną zgodę na udział w badaniu.
Ocena kliniczna i hormonalna
Dla każdego pacjenta uzyskano wywiad chorobowy i przeprowadzono badanie fizykalne. Ponadto, poziomy kalcytoniny w osoczu zostały określone przed i po prowokacyjnych testach za pomocą wapnia i pentagastryny.6 Pentagastryna (Peptavlon) została uzyskana z Wyeth-Ayerst do 1999 r., A następnie z Cambridge Laboratories. Pięć lub więcej lat po całkowitej tyreoidektomii wszyscy pacjenci byli oceniani na podstawie badania fizykalnego i przez oznaczenie stężenia kalcytoniny w osoczu; 48 pacjentów zostało przebadanych zarówno przed, jak i po podaniu wlewu wapnia i pentagastryny, pacjenta testowano za pomocą samego glukonianu wapnia, a testowano za pomocą samej pentagastryny.
Poziomy kalcytoniny w osoczu oznaczano przy użyciu zestawów testowych z Instytutu Nicholsa (Quest Diagnostics). Do 1996 r. Oznaczano poziom kalcytoniny za pomocą testu radioimmunologicznego; następnie pomiary te (w tym badania przeprowadzone pięć lub więcej lat po całkowitej wycięciu tarczycy) zostały wykonane za pomocą testu chemiluminescencyjnego
[podobne: rehabilitacja domowa kraków, apteka internetowa chrzanów, densytometria cena badania ]
[patrz też: zacheusz cieszyn, parafia palikówka, parafia siechnice ]

0 thoughts on “Profilaktyczna tyreoidektomia w wieloogniskowej neoplazji typu 2A ad”