Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Profilaktyczna tyreoidektomia w wieloogniskowej neoplazji typu 2A ad 7 – Psycholog religii
Skip to content

Profilaktyczna tyreoidektomia w wieloogniskowej neoplazji typu 2A ad 7

2 lata ago

311 words

dowód rdzeniastego raka tarczycy, obecność lub brak przerzutów do węzłów chłonnych, stymulowany przedoperacyjnie poziom kalcytoniny w osoczu i specyficzna mutacja kodonu RET. Dane z naszego badania sugerują, że u dzieci, u których doszło do całkowitej wycięcia tarczycy przed 8 rokiem życia, nie stwierdzono przerzutów do węzłów chłonnych szyjnych. Najważniejszą kwestią dotyczącą dzieci, które odziedziczyły zmutowany allel RET, który jest charakterystyczny dla MEN-2A, jest czas usunięcia tarczycy. Obecnie naszą praktyką jest wykonywanie całkowitej wycięcia tarczycy, gdy dziecko ma od pięciu do ośmiu lat, niezależnie od mutacji kodonu RET. U pacjentów w tym wieku prawdopodobnie nie jest konieczne wykonywanie sekcji środkowej strefy węzłów chłonnych, ponieważ żaden z naszych pacjentów młodszych niż 11 lat i żaden z pacjentów poniżej 14 lat opisywanych przez Machens a i wsp. 24 nie miał limfy -node przerzutów w czasie całkowitej tyreoidektomii. Należy jednak zauważyć, że Graham i jego koledzy zgłosili przerzuty do węzłów chłonnych u sześcioletniego dziecka z MEN-2A, u którego wykonano całkowite wycięcie tarczycy na podstawie zwiększonego stymulowanego stężenia kalcytoniny w osoczu.25 Ponadto można by się spodziewać wystąpienia utrzymująca się hipokalcemia jest niższa u dzieci, u których nie wykonuje się rozszczepienia węzłów chłonnych w strefie centralnej w czasie całkowitej wycięcia tarczycy niż u tych, u których jest wykonywana.
Chociaż dane z naszego badania są zachęcające, ostateczne wytyczne dotyczące operacyjnego leczenia dzieci z MEN-2A, MEN-2B i rodzinnym rakiem rdzeniastym tarczycy będą wymagały, aby duża liczba pacjentów była oceniana na dłuższy okres po operacji, aby potwierdzić, że profilaktyczna suma tyroidektomia zapobiega lub leczy dziedziczny rak rdzeniasty tarczycy.
[przypisy: pta zabieg, orsalit ulotka, aloe vera forever ]
[więcej w: orsalit ulotka, tyreoidektomia, parafia stryszów ]

0 thoughts on “Profilaktyczna tyreoidektomia w wieloogniskowej neoplazji typu 2A ad 7”