Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Kobieta Urologii, Urogynecology i Voiding Dysfunction – Psycholog religii
Skip to content

Kobieta Urologii, Urogynecology i Voiding Dysfunction

2 lata ago

565 words

Dysfunkcja dna miednicy powoduje nietrzymanie moczu i kału, problemy z wypróżnianiem, trudności w oddawaniu moczu, wypadnięcie narządów miednicy, ból w miednicy i dysfunkcję seksualną. W miarę starzenia się populacji w Stanach Zjednoczonych coraz większa liczba kobiet będzie stanowić wyzwanie dla klinicystów z problemami wynikającymi z dysfunkcji narządów miednicy, ale nie ma jednej specjalności medycznej, która mogłaby zapewnić ostateczną opiekę dla każdego z tych złożonych zaburzeń. Wielopecjalistyczne podejście do leczenia łagodnej choroby miednicy kobiecej leży w najlepszym interesie kobiet. Kobieca urologia, Urogynecology i Voiding Dysfunction to wspaniały, obszerny podręcznik, który rozwiązuje złożone problemy kliniczne z punktu widzenia wielu podspecjalizacji medycznych i chirurgicznych. Autorzy tej książki to liderzy wielu specjalności z całego świata. Chirurdzy okrężnicy i odbytnicy, urologowie kobiecy, urogynecolodzy i gastroenterolodzy proponują strategie leczenia problemów, z którymi są najbardziej doświadczeni. Cieszę się, że w tę pracę można praktycznie bez problemu zintegrować takie różnorodne środowiska.
Książka jest logicznie uporządkowana. Po wprowadzeniu podstawowych pojęć, istnieją pełne sekcje dotyczące nietrzymania moczu, wypadania narządów miednicy i chirurgii rekonstrukcyjnej dolnych dróg moczowych. Ostatnia sekcja obejmuje śródmiąższowe zapalenie pęcherza, ból miednicy i nietrzymanie stolca.
Redaktorzy zdają sobie sprawę, że kilka strategii może mieć zastosowanie do pojedynczego problemu klinicznego, z minimalnymi różnicami pod względem skuteczności, bezpieczeństwa i trwałości. W tym celu wiele procedur pochwy na pochwa w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu omówiono po krótkim rozdziale wprowadzającym, w którym dokonano przeglądu historii operacji pochwy piszczelowej i omówiono szeroką gamę autologicznych, alloprzeszczepowych i syntetycznych materiałów do noszenia w czasie użytkowania.
Niedawno stało się jasne dla lekarzy, którzy leczą dysfunkcję narządów miednicy, a zwiększony nacisk należy położyć na profilaktykę. Niestety, ta ważna kwestia została całkowicie pominięta lub poświęcona jak najmniejszej uwagi w poprzednich podręcznikach dotyczących urologii urologicznej i uroginekologii kobiet, ale jest szczegółowo omawiana w tej książce. Rozdział 7, Problemy położnicze i kobieta miednicy autorstwa Rogera Goldberga i Petera Sand, kompleksowo analizuje wpływ opieki położniczej na dysfunkcję dna miednicy po okresie rozrodczym. Ten dobrze zrobiony rozdział, który powinien przeczytać każda położna lub lekarz zapewniający opiekę położniczą, daje obiektywną ocenę kontrowersyjnego tematu planowego cięcia cesarskiego, a także praktycznych, opartych na dowodach strategii leczenia. w okresie przedporodowym, domięśniowym i poporodowym.
W całej książce opisy technik chirurgicznych są ogólnie dobrze napisane, zrozumiałe i odpowiednio zilustrowane. Kilka rozdziałów jest szczególnie skutecznych; jednym z nich jest rozdział 47 Leczenie chirurgiczne pochwy z pochwy: podejście przezpochwowe autorstwa Marka Waltersa i Tristiego Muira, które wyraźnie i precyzyjnie nakreśla anatomiczne i biomechaniczne problemy związane z rozwojem wypadania wierzchołka i oferuje zilustrowany opis czterech oddzielne techniki chirurgiczne do korekcji tego trudnego problemu.
Spis treści i indeks sprawiają, że książka ta jest szczególnie przydatna do szybkiego odnoszenia się do konkretnych przedmiotów Jestem podekscytowany opublikowaniem wielospecjalistycznej książki dotyczącej kobiecego miednicy i mam nadzieję, że ta praca przewiduje kontynuację współpracy klinicznej między różnymi specjalnościami związanymi z dnem miednicy.
Raymond T. Foster, Sr., MD
Duke University Medical Center, Durham, NC 27710

[hasła pokrewne: parafia gorzejowa, aloe vera forever, stomatolog białystok cennik ]
[więcej w: parafia gorzejowa, przychodnia paprocany, perspiblock forte ]

0 thoughts on “Kobieta Urologii, Urogynecology i Voiding Dysfunction”