Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Biały płaszcz, nastrój indygo – depresja w szkole medycznej czesc 4 – Psycholog religii
Skip to content

Biały płaszcz, nastrój indygo – depresja w szkole medycznej czesc 4

2 lata ago

653 words

Jednym z problemów studentów w uzyskaniu pomocy. . . to ogromna obawa, że trafi na ich list rekomendacji do rezydencji i że będą miały reperkusje zawodowe – powiedziała Tjia. Ona i koledzy badali studentów medycyny University of Pennsylvania i odkryli, że tylko jedna czwarta osób z depresją szukała leczenia (patrz wykresy słupkowe). Oprócz stygmatyzacji i strachu przed ujawnieniem, uczniowie przytoczyli powody takie jak brak czasu i kosztów. W Northwestern Nuzzarello odkrył, że studenci medycyny nie przychodzili na regularne spotkania z doradcami tak często, jak studenci prawa, ale mieli znacznie więcej wizyt w nagłych wypadkach. . Medscy studenci czekali, czekali i czekali , powiedziała i weszła, kiedy ich depresja stała się trudniejsza do wyleczenia. Obawy studentów medycyny, że leczenie depresji może zagrozić ich karierom, może nie być bezpodstawne. W jednym z badań dyrektorzy ds. Rezydentów stwierdzili, że rzadziej pytają hipotetycznego wnioskodawcę o wywiad, jeśli miał on w przeszłości poradę psychologiczną4. W przypadku lekarzy orzeczniczych pytają o poważne schorzenia, w tym o choroby psychiczne, podczas certyfikowania lekarzy. Od kandydatów ubiegających się o licencję medyczną oczekuje się ujawnienia diagnozy lub leczenia każdego zaburzenia, które może osłabić ich zdolność do wykonywania zawodu. U kandydata z depresją w przeszłości niektóre stany mogą wymagać konsultacji z psychiatrą lub mogą zażądać sprawozdania od lekarza leczenia skarżącego – twierdzi James Thompson, prezes i dyrektor generalny Federacji Państwowych Izb Lekarskich. Ale – zauważył – nie zdaję sobie sprawy z żadnych okoliczności, w których zwykłe leczenie depresji mogłoby powstrzymać kogoś przed uzyskaniem licencji. Thompson powiedział: Staramy się rozpowszechniać bardziej odpowiednie informacje dla mieszkańców i studentów medycyny, aby zmniejszyć niektóre z obaw, które mogą. . . uniemożliwić im uzyskanie odpowiedniego leczenia.
Niemniej jednak, Haynes uważa, że anonimowe forum bez administratora patrzącego na odpowiedzi, takie jak testowane w Duke, będzie znacznie bardziej zachęcające dla studentów niż ujawnianie [depresji] nawet sympatycznemu administratorowi. Z tego powodu, myślę, że administratorzy szkół medycznych muszą jasno mówić o tym, co będzie i nie zostanie ujawnione. Uczniowie muszą być uspokojeni, powiedziała, że problemy będą zgłaszane tylko wtedy, gdy udzielą pozwolenia i tylko wyjaśnią efekty na ich temat. wyniki w nauce.
Wiele szkół medycznych poszukuje nowych sposobów nauczania studentów do monitorowania własnego zdrowia i przekonania ich, aby szukali pomocy, kiedy jej potrzebują. Na Harvardzie grupa wykładowców i studentów tworzy warsztaty dla studentów pierwszego i drugiego roku, aby uczyć uważności i umiejętności samoodnowy, w oparciu o program zainicjowany przez Craiga Hasseda z australijskiego Uniwersytetu Monash. Administratorzy w Duke, zniechęceni niską frekwencją w programach edukacyjnych w zakresie zdrowia psychicznego, postanowili przedstawić program odnowy biologicznej ukierunkowany na poprawę wyników. Podobnie jak warsztaty z Harvardu, będzie zawierał sposoby na poprawę nawyków żywieniowych, higienę snu, redukcję stresu i regulację nastroju.
W UCSF, psychiatrzy i psychologowie z programem studenckim szkoły medycznej prowadzą grupy wsparcia i organizują rundy stresowe , podczas których studenci rotacji klinicznych mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i reakcjami emocjonalnymi Studenci mają prawo do 10 bezpłatnych sesji doradczych rocznie. Szkoła przeprowadza także coroczną ankietę mającą na celu ocenę zdrowia psychicznego każdej klasy – powiedziała Maxine Papadakis, prokurator ds. Studenckich. Dane te dostarczają podłużnego obrazu nastrojów uczniów, ale Papadakis odmówił stwierdzenia, czy ujawniają jakiekolwiek długoterminowe trendy. Nie wiem, czy depresja jest teraz gorsza niż 10, 20 czy 30 lat temu , powiedziała. Myślę, że to z pewnością bardziej przyjazne środowisko, a ludzie mogą czuć się lepiej, pokazując swoje słabości.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Rozmowę z panią Rosenthal i dr. Tjią można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Pani Rosenthal jest studentką czwartego roku medycyny na University of Pennsylvania School of Medicine w Filadelfii. Dr Okie jest współtwórcą redaktora czasopisma.

[patrz też: testosteron cena, densytometria cena badania, apteka internetowa chrzanów ]
[więcej w: orsalit ulotka, tyreoidektomia, parafia stryszów ]

0 thoughts on “Biały płaszcz, nastrój indygo – depresja w szkole medycznej czesc 4”