Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Biały płaszcz, nastrój indygo – depresja w szkole medycznej ad – Psycholog religii
Skip to content

Biały płaszcz, nastrój indygo – depresja w szkole medycznej ad

2 lata ago

530 words

Ale jeśli ludzie nie wiedzą, jak leczyć własną depresję, ma to negatywny wpływ na sposób leczenia pacjentów – powiedziała Tjia. Dlaczego bycie studentem medycyny zwiększa ryzyko depresji. Raymond uważa, że strategie radzenia sobie ze studentami i zdrowie osobiste pogarszają się wraz z postępem w szkole medycznej. Uczniowie widzą, jak wchodzą do bardzo wąskiego tunelu – powiedziała. Wiele depresji widzimy w połowie [pierwszego] roku – jest to reakcja na ograniczanie się do studiowania tych tematów w bardzo intensywny sposób. To jest dość jednowymiarowe.
Objawy depresji u studentów medycyny mogą być trudne do odróżnienia od skutków stresu związanego z życiem studenckim. Uczniowie często odrzucają swoje poczucie przygnębienia jako normalną reakcję emocjonalną na szkołę medyczną, gdzie żyją od testu do testu i nie poświęcają czasu dla siebie.
Trudno pytać o depresję u studentów medycyny, ponieważ pytasz o sen, a wszyscy studenci medycyny nie śpią – wyjaśniła Angela Nuzzarello, psychiatra i dziekan studentów w Feinberg School of Medicine Northwestern University w Chicago. Są przytłoczeni, pracują ciężko i nie bawią się społecznie. . . . Oczywiście są zmęczeni.
Wyzwania emocjonalne i akademickie związane ze staniem się lekarzem na studiach. Ich początkowe spotkania z chorobą i śmiercią mogą zdemaskować psychologiczne słabości. Takie spotkania często rezonują z nierozwiązanymi epizodami utraty lub traumy w przeszłości studenta lub szokują tych, którzy mieli niewielkie doświadczenie ze śmiercią. Traktowanie śmierci jako części codziennej rutyny może wydawać się zimne i kalkulować uczniom, którzy mogą obawiać się emocjonalnego oderwania. Niektórzy zostają przytłoczeni emocjonalnym żniwem troski o innych.
Dla studentów, którzy osiągnęli całe życie, uzyskanie przeciętnej oceny na egzaminie często jest szokujące. Jako student czwartego roku na Vanderbilt University School of Medicine w Nashville powiedział: Przejście ze szkoły wyższej na medyczną [zdecydowanie] otwiera oczy. . . zwłaszcza jeśli twoje wyniki w nauce nie są równe. Jeśli dostaniesz C na pierwszą serię testów, to widzę, że łatwo byłoby wpaść w depresję. Pod koniec drugiego roku, ten uczeń stracił 15 lub 20 funtów. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że byłam w klinicznej depresji , powiedział, ale w tamtym czasie była to jedna z tych trudnych rzeczy. Nigdy nie szukał leczenia, dodał, ponieważ jako student medycyny, powinieneś po prostu sobie z tym poradzić.
Nie jest jasne, czy ostatnio nastąpił wzrost depresji wśród studentów medycyny, czy też większa świadomość problemów związanych ze zdrowiem psychicznym doprowadziła po prostu do zwiększenia rozpoznawalności tego zjawiska. Nanette Gartrell jest profesorem klinicznym psychiatrii w UCSF, która w ciągu 25 lat prywatnej praktyki leczyła wielu studentów medycyny i lekarzy z powodu depresji. Stwierdziła, że w ostatnich latach obserwujemy więcej studentów, ponieważ mamy bardziej skuteczne metody leczenia farmakologicznego. Uczniowie wiedzą, że selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) mogą sprawić, że poczują się znacznie lepiej niż psychoterapia lub starsze klasy leków przeciwdepresyjnych może
[przypisy: parafia łomna, cena rezonansu magnetycznego głowy, przychodnia eskulap ]
[hasła pokrewne: neurolog dziecięcy radom, parafia łomna, nfz bydgoszcz ekuz ]

0 thoughts on “Biały płaszcz, nastrój indygo – depresja w szkole medycznej ad”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stomatologia estetyczna[…]