Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra8/ftp/psychologiareligii.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Analiza końcowa: tworzenie i pozbycie się psychoanalityka ad – Psycholog religii
Skip to content

Analiza końcowa: tworzenie i pozbycie się psychoanalityka ad

2 lata ago

309 words

Naciskając na przód, Masson uzyskał pozwolenie na wyprodukowanie kompletnego wydania listów Freuda do Wilhelma Fliessa. Spadkobierca Eissler, Masson został mianowany dyrektorem projektu w archiwach Freuda, gdzie podniecał się wśród ryzykownych dokumentów. Następnie w 1981 r. Przemawiał w Western New England Psychoanalytic Institute w New Haven w stanie Connecticut, dokumentując osobliwe zwroty myśli Freuda o hipotezie uwodzenia. Prawda tego zszokowała publiczność do gniewu. Kolejne raporty w The New York Times w sierpniu tego roku skandalizowały i oburzyły wakacyjnych analityków. Broniąc Freuda przed Massonem na sposób Laiusa z Edypa, ruch psychoanalityczny ekskomunikował Massona, ogłaszając go malkontentem i groźbą. Powiernicy Archiwum Freuda wyrzucili niegdysiejszego potomka i wystawili go na lawinę pogardy.
Wina fi kacja Jeffreya Massona (która, jak to czasami zachwyca analiza końcowa), nigdy nie zmniejszy wstydu wywołanego historycznym bluźnierstwem Massona: Zygmunt Freud błędnie i być może oszukańczo odwołał swoją hipotezę uwodzenia jako przyczyny nerwicy. Co gorsza, pokolenia wyznawców Freuda, którzy słyszeli żywe dowody przeciwne od ofiary po ofierze, nie kwestionowali ani nie sprawdzali, a tym bardziej nie podważali fałszywej doktryny mistrza. Przez większą część tego stulecia ortodoksyjni freudowscy analitycy katechetycznie interpretowali jako zwykłą fantazję udręki swoich pacjentów dotyczące kazirodztwa z dzieciństwa i wykorzystywania seksualnego.
Taki zbiorowy błąd psychoanalityczny, potęgowany reakcjami obronnymi na krępujące dokumenty i epidemiologiczne potwierdzenie hipotezy uwodzenia, udowodnił Massonowi, że psychoanaliza bardzo potrzebuje biczowania. Ta trawestacja nadal szkodzi wielu pacjentom poddawanym analizie i blokuje pełne uznanie, zapobieganie i odpowiednie leczenie nadużyć seksualnych. Analiza końcowa wymaga tolerancyjnego czytania przez społeczność psychoanalityczną, na którą większość odpowiada, a większość zyskuje na katartycznych oskarżeniach Jeffrey a Massona.
Michael L. Charney, MD
82 Marlborough St., Boston, MA 02116

[więcej w: orsalit ulotka, psychologia religii, parafia szprotawa ]

0 thoughts on “Analiza końcowa: tworzenie i pozbycie się psychoanalityka ad”